okt 19, 2015 Rady pri nakupovaní 0 komentárov

6 otázok, ktoré sa spýtajte pred nákupom nábytku

Aby ste to pri nakupovaní nábytku nemali príliš jednoduché – páči/nepáči sa mi – mali by ste sa sami seba pred nákupom každého nového kúsku spýtať týchto 6 otázok. Prečo to komplikovať? Preto, aby ste si nikdy nekúpili nič zbytočné, čo nevyužijete. To je celkom lákavé, čo poviete? Poďme sa pozrieť, aké otázky si musíte v hlave zodpovedať predtým, ako si kúpite tú peknú sedačku alebo praktický nočný stolík.

6 otázok, ktoré sa spýtajte pred nákupom nábytku

1. Koľko miesta mám?

Pre niekoho samozrejmosť, no niekto na to často zabúda. Vždy sa spýtajte, či máte v izbe dosť miesta a čím vám aj dosť miesta ostane. Pretože preplnené miestnosti sú nepríjemnou vecou. Nezabudnite si pred nákupom odmerať dvere. Lebo kúpiť si sedačku a nedostať ju do bytu kvôli tomu, že ju neprepcháte cez dvere, tak trochu zamrzí. Trochu viac.

2. Kto používa tento priestor?

Keď ste to iba vy, môžete oslavovať – žiadne kompromisy, vyberáte si nábytok iba podľa svojho vkusu. No keď ide o obývačku, ktorá slúži všetkým v domácnosti, musíte brať ohľad aj na ostatných. Lebo spolubývanie je aj o kompromisoch. Vyberajte materiál, vzor aj povrch tak, aby boli všetci spokojní.

3. Aké sú moje obľúbené farby?

Jednoduché otázka, na ktorú je ešte jednoduchšia odpoveď. Vyhýbajte sa tým farbám, ktoré nemáte radi. Stačí, aby skriňa mala drobný akcent vo farbe, ktorá sa vám nepáči a po čase vám začne prekážať. Vyberajte si nábytok vo farbách, ktoré sa vám páčia. Cíťte sa pohodlne a príjemne.

4. Je v miestnosti už iný nábytok?

Nie každý má to šťastie, že si môže zariadiť prázdnu izbu úplne podľa seba. Nachádza v miestnosti aj iný nábytok? Musíte naň brať ohľad a novú sedačku, skriňu alebo konferenčný stolík vybrať tak, aby sa hodila k pôvodnému zariadeniu.

5. Ako dlho to plánujem používať?

Kupujete kúsok a chcete, aby vám vydržal dokonca života? Priplaťte si. No keď kupujete nábytok, ktorý má dočasne zaplátať dieru a viete, že za pár rokov sa ho zbavíte, nemali by ste do toho investovať zbytočne veľa peňazí.

6. Aký veľký mám rozpočet?

Je dobré vytýčiť si hneď na začiatku svoj rozpočet. Nech sa zbytočne nezamilujete do kúsku, ktorý je mimo vaše finančné možnosti. Ani s obmedzeným rozpočtom nemusíte skončiť s nábytkom, ktorý sa vám nepáči. Hľadajte, buďte trpezlivý, pátrajte na internete, v obchodoch, a keď máte rozpočet poriadne našponovaný, nezavrhnite ani bazáry.