nov 28, 2016 Domáce tipy 0 komentárov

Týchto 5 vecí Vám doma pomôže s lepšou organizáciou

Už máte jesenné upratovanie za sebou? Ani si nevydýchnete a bude na Vás čakať to vianočné. Máte pocit, že aj keby ste veľký poriadok robili každý týždeň, narobíte sa rovnako ako pri dvojmesačnom intervale? Potom niečo robíte zle. Problém bude v organizácii a chaose, ktorý u Vás vládne. Aj preto sme pre Vás pripravili 5 vecí, ktoré Vám pomôžu v domácnosti udržiavať poriadok. Čím začať?

Týchto 5 vecí Vám doma pomôže s lepšou organizáciou

1. Kontajnery pod posteľ

Ak nemáte posteľ s perinákom, kontajnery pod posteľ sú skvelým spôsobom, ako získať úložný priestor. Dokonca sú ešte praktickejšie ako samotný perinák. Na čo si dať pozor pri ich kúpe? Vyhnite sa kartónovým či krehkým plastovým boxom, ktoré sa pri vyťahovaní môžu veľmi ľahko poškodiť. Zamerajte sa na pevnejšie drevené kontajnery s vrchnákom, ideálne na kolieskach. V nich môžete skladovať zimné oblečenie, predmety, ktoré nepoužívate každý deň – pekáreň na chlieb či odšťavovač. Tip pre Vás – sú skvelým miestom, kde môžete uložiť detské knižky – sú dostupné a deti sa nemusia šplhať na vysokú knižnicu.

2. Vonkajší nábytok s úložným priestorom

Či už máte záhradu alebo iba balkón, na tom nezáleží – vonkajší nábytok s úložným priestorom sa Vám zíde vždy. Grilujete a klasicky začne pršať. Namiesto toho, aby ste utekali so všetkými dekami, vankúšmi a knihami dovnútra a tam ich niekde šmarili, jednoducho ich uložíte do záhradnej lavice. Okrem toho v takomto nábytku môžete skladovať topánky či vaše záhradkárske potreby.

3. Dobré vešiaky

Keď sa pozriete do Vašej skrine, uvidíte tam každý vešiak iný – jeden plastový prasknutý, ďalší taký, na ktorý sa nedá zavesiť košeľa, tretí, ktorý sa ide každú chvíľu zlomiť a takto môžeme pokračovať ďalej. Nemusíte mať všetky vešiaky rovnaké, dôležité je, aby boli kvalitné a slúžili na svoj účel. Vyhoďte ten mix a investujte do poriadnej sady – drevené vešiaky na košele či saká, na nohavice a potom na rôzne doplnky ako kravaty či opasky by nemali chýbať v žiadnej skrini.

4. Plastové krabičky

Sú veci ako nite, klbká vlny, drobná kozmetika či klince, ktoré sa do seba veľmi radi zamotajú, pomiešajú a narobia chaos. Zaobstarajte si set plastových, ideálne priehľadných, krabičiek, v ktorých budete skladovať takéto drobnosti. Na krabičky si nalepte štítky s popisom toho, čo ukrývajú. Takto sa Vám podarí nielen udržať poriadok na poličkách či v skrinkách, ale aj ušetriť čas, keď budete hľadať modrú niť alebo klinec 30ku.

5. Vysávač na ťažko dostupné miesta

Nie všetky miesta sú prístupné pre veľké domáce vysávače. Rohy miestností, matrace sedačky či poličky v kuchyni asi normálnym vysávačom vysávať nebudete. Aj preto by vám malý, ľahký, prenosný vysávač nemal chýbať. Pomôže Vám udržať poriadok tam, kde sa Vám to doteraz nedarilo. Ak sa inšpirujete našimi radami už teraz, vianočné upratovanie nebude pre Vás veľkým problémom. Príjemné síce nebude tiež, ale určite Vám zaberie menej času ako doteraz.