júl 24, 2017 Predstavujeme 0 komentárov

Materiál, ktorý spĺňa všetky predpoklady kvalitného nábytku

Kvalita materiálov, ktoré sa dnes používajú na výrobu nábytku je rozdielna a vo výslednom efekte sa to nakoniec prejavuje na jeho cene. Niekto uprednostňuje ten lacnejší s tým, že jeho životnosť nemusí byť tak veľká. Iný si naopak potrpí na kvalitu a luxus, ktoré by mu mali zaručiť maximálnu spokojnosť vo všetkých smeroch. Tieto dve odlišné veci môžete skĺbiť dohromady výberom materiálu, ktorý disponuje požadovanými vlastnosťami a pritom nezaťaží ani Vašu peňaženku.

Materiál, ktorý spĺňa všetky predpoklady kvalitného nábytku

Široká škála možností využitia

Z bambusu sa dnes vyrába naozaj všeličo vrátane interiérových doplnkov a nábytku. Jeho výhody presvedčili veľmi veľa užívateľov, vďaka čomu sa teší nebývalému záujmu. Bambus je v podstate drevnatá časť kokosovej palmy a možno iných príbuzných druhov, kde sa uvádza, že ich je až 600. Pôvodne tropická rastlina, ktorá sa po spracovaní používa aj ako stavebný materiál, ale aj na výrobu nami spomínaného nábytku.

Dostupný a ekologický bambus

Bambus je ekologický a má schopnosť rýchlej regenerácie. V priebehu jedného dňa dokáže vyrásť minimálne o 1 meter a behom dvoch mesiacov dosahuje svoju maximálnu výšku až 10 a viac metrov. Z tohto dôvodu je aj materiálom lacným, čo sa v konečnom dôsledku hodí aj pre naše podmienky.

Dokonalá imitácia dreva

To je výsledný efekt výrobkov z tohto materiálu. Nech je to akýkoľvek typ stolu a sedenia do exteriéru, v skutočnosti budete veľmi ťažko hľadať rozdiely. Samotné steblo bambusu je veľmi pevné, pružné a nemá výplň. Preto je nábytok z neho vyrobený veľmi ľahký a zároveň pevný.

Dnes je trendový návrat prírodných materiálov, ktoré sa aj v našich interiéroch veľmi dobre udomácňujú. Poličky, klasický nábytok a doplnky. Súčasným hitom sú aj bambusové podlahy, ktorých tvrdosť je až 3 krát vyššia.

Jednoduchá údržba

Vyniká neskutočnou škálou možností vo svojom použití. Povrchová úprava závisí od konkrétneho typu. Používa sa transparentný lak, olej, špeciálne moridlá a v niektorých prípadoch aj farba. Najviac mu však umožníte vyniknúť, keď mu ponecháte jeho osobitý pôvab a prírodný vzhľad. V niektorých prípadoch je naozaj nerozoznateľný od klasického dreva. Veľmi vhodný je aj do kúpeľní, pretože dokáže pracovať s vlhkosťou, ktorá je práve tu najvyššia. Bambusový dizajn urobí aj z Vášho bývania jednoducho dokonalý domov.