dec 12, 2016 Rady pri nakupovaní 0 komentárov

5 tipov ako vybrať správnu sedačku do Vašej obývacej izby

Keď príde rada na hľadanie novej sedačky do Vašej obývacej izby, mali by ste si uvedomiť, že možností na výber je nekonečne veľa. Existuje mnoho vecí, ktoré by ste mali zvážiť a skrátiť tak široký výber na minimum. Napríklad tým, že zohľadníte všetky faktory, ako je rozpočet, štýl a veľkosť. Pri rozhodovaní musíte však počítať aj s tým, že nákup sedacieho nábytku nie je malá investícia. Urobte si svoj výber menej stresovým a oveľa ľahším tak, že si zapamätáte týchto 5 užitočných rád ako nakupovať sedacie súpravy.

sedacky u zakaznikov

1. Vytvorte si rozpočet

Pokiaľ sa chystáte renovovať svoj domov, meniť nábytok alebo bytové doplnky majte vždy na mysli koľko financií môžete použiť zo svojho rozpočtu na tento účel. Berte do úvahy, že každý materiál má inú cenu a každá látka je inak cenovo dostupná. Dobre si zvážte, či Vás konkrétny výber nebude v tomto smere obmedzovať, ale majte na pamäti aj to, že je to investícia dlhodobá. Veľa ponúk je dnes spojených aj s úverovým splatením celkovej sumy postupne, takže ak si to všetko starostlivo premyslíte, možno si doprajete aj originálnejší a vysnívaný kus sedacej súpravy.

2. S nákupom sa neponáhľajte

Ako sme už spomínali, pred potenciálnym nákupom sedačky je dôležité si všetko dobre premyslieť. Nerobte unáhlené rozhodnutia a neberte hneď prvú ponuku. Povedzme napríklad, že máte malé deti, ktoré neustále pobehujú po dome a narážajú do vecí. Myslíte si, že sedačka s dreveným rámom je v tomto prípade dobrý nápad? Alebo, ak máte relatívne malú obývaciu izbu, je nákup predimenzovanej, luxusnej sedacej súpravy cestou vpred?

Voľba ideálnej sedačky pre Váš domov je naozaj zložitým procesom a vyžaduje si veľa myslenia a pozornosti.

3. Vyskúšajte si ju v obchode

Ak ste našli veľa produktov, ktoré pošteklili Vašu fantáziu, požiadajte predajcu o možnosť vyskúšať si ich priamo na mieste. Vaše pohodlie je zásadné a určite by nemal nákup sedačky podliehať len estetickým parametrom. Tým, že si ju otestujete osobne rýchlo zistíte, či je pohodlná, či vankúše a použitý materiál zodpovedá Vašim požiadavkám a komfortu. Zistíte aká je pevná a z čoho je konkrétne vyrobená. Dôležité je to urobiť najmä pri extrémne lacných kusoch.

4. Predstavte si sedaciu súpravu vo Vašej izbe

V konečnom dôsledku sa jedná o najväčšiu výzvu, ktorej budete čeliť pri nákupe každého nového nábytku. Predstaviť si ho u Vás doma môže byť veľmi ťažké. Ako bude táto vysnívaná sedačka vyzerať, a ako by mohla narušiť celkový dojem aktuálneho rozloženia obývačky? Pri rozhodovaní berte vždy do úvahy rozmery a celkovú veľkosť Vášho potencionálne voľného priestoru pre ňu.

Nezabudnite, že Vaša nová sedačka bude hlavným ústredným bodom obývacej izby. Musíte mať viac priestoru pred ňou. Musíte ju umiestniť v dostatočnej vzdialenosti od televízora a s určitou symetriou rozloženia v celom priestore.

5. Je sedacia súprava štýlovo vhodná pre Váš domov

Chcete, aby Vaša nová sedačka vynikla, tak ako bola prezentovaná v obchode. Lenže po umiestnení do Vašej obývačky to môže vyzerať úplne inak ako ste si predstavovali. Zvoľte vhodnú farbu. Vhodná farba by vždy mala dobre kombinovať a dopĺňať ostatné bytové vybavenie. Odvážne farebné variácie, je dobré obklopiť naopak tlmenými, neutrálnymi farbami. Kožené sedacie súpravy sú tiež veľmi populárnou voľbou pre mnoho majiteľov domov. Najmä v prírodných a neutrálnych farbách, pretože tu môžu vhodne prepájať kontrastné štýly.

Či už si chcete dopriať oddych alebo trochu pokoja, plánujete posedenie s blízkymi a priateľmi nové sedenie je veľkou výzvou. Pomocné rady už poznáte, tak smelo do toho.