okt 23, 2017 Rady pri nakupovaní 0 komentárov

Ako sa vyberajú sedačky určené do kancelárie? Poradíme Vám

Na začiatok by ste si mali uvedomiť, že kancelária už dávno nie je len miestom, kde sa nachádza písací stôl, stolička a počítač. Dnes sa kladie dôraz na efektivitu práce a vysoký výkon, čomu musí byť samozrejme prispôsobené aj toto prostredie. Základom je teda umiestniť všetky prvky v tejto miestnosti tak, aby spĺňali dôležité parametre.

Na veľkosti záleží

Kancelária je aj miestom, ktoré Vás ako firmu reprezentuje. Jej zariadenie bude o Vás a firemnej kultúre vypovedať viac než si myslíte. Netvrdíme, že je nutné za každú cenu dodržiavať prísny poriadok, no z chaosu nemusí mať Váš budúci klient žiadnu radosť a môže to byť naopak dôvod na pochybnosti.

Znamená to, že musíte dopriať Vašim zamestnancom v kancelárii dostatok priestoru na realizáciu. Tým samozrejme nemyslíme plochu, ale optimálne podmienky. Ak potrebujú pre svoj výkon dostatočné množstvo úložných priestorov, vytvorte im ho. Zostavy kancelárskeho nábytku sú d nes veľmi flexibilné. Nezabudnite na dostatok svetla a nejakú tú zelenú rastlinku, ktorá zvlhčí vzduch a zároveň navodí správnu atmosféru.

Potrebujete vôbec sedačku?

Zrejme áno, pretože na reprezentáciu a uvítanie klientov budete musieť nájsť vhodné miesto na posedenie. Sedačka je na to ideálnym kusom nábytku. Tu sú však výber a jeho parametre trochu iné.

Sedacia súprava určená do kancelárie by mala byť v prvom rade elegantná a zároveň jednoduchá. Veľké a robustné sedačky boli trendom v minulosti. Dnes je to o jednoduchých líniách a praktickom využití.

sedacky u zakaznikov

Je nutné pohodlie za každú cenu?

Pri klasickej sedačke si vyberáte podľa možnosti jej rozloženia, veľkosti úložného priestoru a pohodlia, ktorý Vám poskytne jej materiál a správne čalúnenie. Pri sedacej súprave vo Vašej spoločnosti to s pohodlím nepreháňajte. Na rokovanie a prípadné občerstvenie je vhodná pevnejšia výstuž, to Vám zaistí, že sa Váš klient v sedačke „nestratí“ a nezaspí.

Na základe všetkých spomínaných vecí by teda mali byť sedacie súpravy vyššie a pevnejšie. Kvalita poťahového materiálu je samozrejme na Vás. Nezabudnite ale na frekvenciu využitia sedačky. Vyberajte odolnejšie tkaniny, kožu a syntetické látky, ktoré ju v prípade rozliatej kávy nadobro neodpíšu.