máj 06, 2016 Rady pri nakupovaní 0 komentárov

Ako si vybrať záhradný nábytok

Každý, kto má svoju záhradu, sa teší na toto obdobie – večery pod dekou pred telkou vymení za príjemné posedenia v záhrade na čerstvom vzduchu. Ó, vďaka ti jar a leto za túto možnosť. Ak sa však rozhodujete o tom, aký záhradný nábytok by ste si mali kúpiť, ocitnete sa pred dilemou, ktorá by sa nestratila ani v Shakespearovej dráme. Ratan, drevo, kov či plast? Najčastejšie prichádzajú do úvahy tieto materiály, zistite, ktorý z nich vám najviac vyhovuje.

Ako si vybrať záhradný nábytok

Drevený nábytok

Čo sa môže hodiť do záhrady viac ako drevený záhradný nábytok? Asi len tráva a kvety. Skvelá kombinácia, drevo pôsobí rustikálne a zároveň elegantne. Dnes sú najviac obľúbené exotické dreviny, ktoré majú v sebe viac prírodného oleja, ktorý pôsobí ako prirodzená ochrana pred slnečnými lúčmi. Najlepšie druhy sú tík, eukalyptus či akácia a sú trvácnejšie ako smrek či dub.

+ do záhrady nenájdete vhodnejší materiál

+ rustikálny a zároveň elegantný

+ dlhá životnosť a aj odolnosť

ak chcete predĺžiť jeho život, musíte sa oň pravidelne a dôkladne starať

Plastový nábytok

Biele plastové stoličky pozná každý, kúpite ich v každom supermarkete za pár eur, ale existuje aj kvalitnejší a hlavne oveľa krajší plastový nábytok. Takže ak by ste sa rozhodli predsa len pre plast, ktorý sa tak nejako do záhrady nehodí, radšej si priplaťte za kvalitu, ako za labilnú stoličku, ktorá sa môže každú chvíľu zlomiť.

+ cenovo dostupný

+ môžete ho veľmi jednoducho preniesť vďaka nízkej hmotnosti

+ nepotrebuje prílišnú starostlivosť

– kontrastuje s prírodou

– menej odolný voči slnku

Kovový nábytok

Dnes je veľmi trendy vidiecky štýl, a práve s vhodným kovovým nábytkom ho veľmi ľahko dosiahnete. Ak sa bojíte, že vo vašej záhrade bude vyzerať tento nábytok veľmi stroho, ozdobte ho vankúšikom, ktorý tomu dodá šťavu.

+ vysoká nosnosť

+ odolný voči nárazom a je ťažké ho mechanicky poškodiť

– ak sa oň nestaráte, ľahko zhrdzavie

– manipulácia s ním môže byť náročnejšia

Ratanový nábytok

Ak by ste hľadali v obchodoch pravý ratan, veľmi by ste nepochodili. Okrem toho, že bol veľmi drahý, tak sa ľahko dolámamal a zničil. Preto ho nahradil umelý ratan, ktorý je odolný a prakticky ho môžete na záhrade nechať aj počas zimy bez toho, aby sa mu niečo stalo.

+ nevyžaduje si okrem umývania žiadnu starostlivosť

+ je príjemný na sedenie a vzhľadom sa hodí do záhrady

+ vydrží takmer všetko

– za kvalitu si musíte priplatiť

Tak čo, už viete, ktorý záhradný nábytok je pre vás najvýhodnejší?