máj 29, 2017 Nápady pre lepšie bývanie 0 komentárov

Nenahraditeľná súčasť Vášho domova

Leto bude čoskoro tu a práve takéto ročné obdobie nás svojím príjemne hrejivým počasím vyťahuje z našich domov a bytov. Snažíme sa nájsť kúsok voľného miesta, kde sa pod holým nebom môžeme trochu zrelaxovať a načerpať energiu. Na takéto účely sú prispôsobené terasy rodinných domov a pre majiteľov bytov je to zväčša balkón. To, čo ste v zime museli robiť vnútri si teraz užívate v exteriéri.

Nenahraditeľná súčasť Vášho domova

Nech už to bude akákoľvek činnosť, mali by ste si ju naplno vychutnať. To je možné len v prípade, že si viete tento priestor upraviť do žiaducej podoby.

Nábytok

Balkóny bytových jednotiek nie sú príliš uspôsobené pre veľkoplošné rozloženie nábytku. Pri terasách rodinných domov je to už o niečo lepšie, no bez ohľadu na tento fakt si vyberajte radšej taký, s ktorým budete ľahko manipulovať a na zimu ho máte kam uskladniť. Mali by to byť ľahké, mobilné a v najlepšom prípade skladacie doplnky. Uvedomujeme si, že pohodlie je dôležité, ale nie za každú cenu. Dosiahnuť sa dá aj mäkkými podložkami na stoličky, plastovým, ratanovým, alebo dreveným nábytkom. Občas môže aj spŕchnuť, nezabudnite na ochranu týchto doplnkov pred počasím, ktoré ho časom znehodnocuje.

Osvetlenie

Ak si odmyslíme víkendy, cez deň si moc voľných chvíľ na tomto mieste asi neužijete. Večer, keď sa človek vráti zo zamestnania je pravdepodobné, že sa postupne začne aj stmievať. Jednoduché osvetlenie Vám nebude brániť v pohodlnom odpočinku ani za takýchto podmienok. Dokonalú atmosféru navodia sviečky, lampáše a solárne svietidlá.

Rastliny

Prírodné dekorácie sa do exteriéru hodia tiež. Balkónové rastliny sú väčšinou nenáročné, ale svoju pozornosť im z času na čas musíte venovať. Dostatok svetla, pravidelné zavlažovanie a samozrejme aj nádoby, ktoré by mali zodpovedať jednotlivým druhom rastlín a celkovému štýlu balkóna či terasy.

Pre radosť a pohostenie

Aj na balkónoch mnohých panelových bytov sa v poslednej dobe začína objavovať trend grilovania. Samozrejme, že v takýchto podmienkach musíte myslieť aj na svojich susedov. Tu máte možnosť využiť mini grily a v podmienkach terasy rodinného domu si môžete dovoliť už aj väčšie rozmery. Smelo môžete začať renovovať aj tieto priestory.