jan 29, 2018 Nápady pre lepšie bývanie 0 komentárov

Nový nápad pre lepšie bývanie? Vyskúšajte elegantné členenie interiéru

Neustále máte pocit, že Vášmu domovu predsa len niečo chýba? Necítite sa vo svojom veľkom a priestrannom byte pohodlne? Nie ste fanúšikom príliš otvorených priestorov? V takom prípade by ste mali zvážiť kúpu „deliacej“ steny. Prezradíme Vám niekoľko výhod, ktorými tieto elegantné členenia priestoru disponujú.

Nový nápad pre lepšie bývanie? Vyskúšajte elegantné členenie interiéru

Jednoduchá a svojpomocná prestavba

Aj to si môžete dovoliť v prípade, ak sa rozhodnete pre niektorý typ deliacej steny. Trh je dnes obrovský a ponúka naozaj širokú paletu materiálov, farieb a tvarov. Deliaca stena je doplnkom a zároveň hlavným prvkom v interiéri, ktorý sa v súčasnosti veľmi často využíva.

Ak si nemôžete dovoliť veľký priestor a izbu predeliť priečkou, práve táto voľba bude ideálna.
Odzvonilo závesom, na ktoré si môžete spomenúť ešte z minulých časov. Dnes sa to rieši naozaj inak a veľmi elegantne. Nemusíte zaobstarávať materiál na murovanie, tehly a sadrokartón. Vyskúšajte to inak!

Žiadne obmedzenia

Regály, policové systémy, originálne kusy nábytku, paravány a iné. Takmer cez všetky spomínané varianty môžete nechať voľne prenikať svetlo, a pritom splníte funkciu oddelenia jednotlivých častí miestnosti. V tomto prípade máte postarané aj o estetickú stránku, čo by sa dalo povedať, že je to tá najhlavnejšia prednosť týchto systémov.

Ich výhodou je, že sú flexibilné, takže sa nemusíte obmedzovať pri nutnosti niečo zmeniť. Ide o alternatívu klasickej (murovanej) steny, ktorá spolu s úžitkom a estetickým dojmom vytvára jedinečný dizajn vo Vašom interiéri.

Ani charakter miestnosti nerozhoduje

To znamená, že ich môžete použiť do akejkoľvek miestnosti. Vďaka tomu, že ide veľmi často o priehľadné policové systémy, nezaťaží toto jednoduché predelenie priestoru celú miestnosť. Práve naopak, doprajete si určitú mieru súkromia a zároveň to všetko bude pôsobiť vzdušne.

Výhodné sú aj v garsónkach, kde si s ich pomocou vytvoríte niekoľko izbový byt. Tiež sa využívajú v kuchynskom priestore na oddelenie zóny varenia od jedálenskej časti. V kúpeľni, kde sa nachádza toaleta je takáto deliaca stena viac než nutná. Pokiaľ Vám vadia otvorené priestory, môžete ich využiť aj v kancelárii a nebudete rušení prácou ostatných.

Retro

Okrem klasických políc, môžete použiť aj posuvný systém, sklenené tabule, drevo a iné nápadité riešenia. Ak by ste si chceli pripomenúť časy minulé, začnite zbierať céčka a zaveste si ich do priestoru. Budete originálni, pretože aj retro je in.