máj 22, 2017 Nápady pre lepšie bývanie 0 komentárov

Nápady, ktoré Vás ochránia pred chaosom v domácej pracovni

Home office je stále častejším príkladom podnikania, a z tohto dôvodu sa viacerí ľudia snažia svoje domáce pracovisko optimalizovať na najvyššiu úroveň. Práca sa stáva súčasťou interiéru, ktorý je v mnohých prípadoch prepojený s priestorom, ktorý zdieľate s ostatnými členmi rodiny. Na to, aby ste si mohli bez problémov plniť svoje pracovné povinnosti, ho potrebujete zlepšiť a zefektívniť. Práca sa potom stane zábavou a bývanie bude pohodlnejšie.

Dokonalú organizáciu práce sa Vám doma podarí dosiahnuť tak, že si toto územie rozdelíte na dve zóny, ktorým sa potom môžete venovať detailne. Základom je, aby ste si našli svoj systém a poriadok. Počítačová zóna je tou hlavnou pracovnou plochou, a preto by ste si ju mali dostatočne oddeliť od celého zvyšku izby. Teda Váš „home office“ by sa mal deliť na počítačovú a bez-počítačovú zónu (pracovňu).

Nápady, ktoré Vás ochránia pred chaosom v domácej pracovni

Počítačová zóna

Váš písací stôl. Prvá a najdôležitejšia vec, ktorá je pre plnenie pracovných povinností dnes nevyhnutná. Všetko ostatné je v tejto časti pracovnej zóny naozaj zbytočné. Čistý, nepreplnený stôl nebude vo Vás vyvolávať zbytočný chaos, čo v konečnom dôsledku pôsobí aj na Vaše zmysly a celkový výkon. Postačí Vám lampa, pero, drobná zelená rastlinka a možno šálka čaju. Potrebujete sa sústrediť na prácu a nie na veci, ktoré Vás obklopujú.

Väčšinu času trávite v sede, to znamená, že výber kvalitnej stoličky, kancelárskeho kresla je tiež na mieste. Dôležité je, aby podporovala prirodzenú polohu tela a svalov niekoľko hodín denne.

Bez-počítačová zóna

Tento priestor by mal byť pohodlný a útulný. Oddychová zóna, v ktorej sa nemusíte brániť voľnému prechodu kreatívnych myšlienok. Pre dosiahnutie maximálneho komfortu a vysokej produktivity si musíte upraviť aj túto časť.

Farby

Za najvhodnejšiu farbu stien do takýchto priestorov sa považuje zelená a modrá. Samozrejme, že všetkým sa tieto odtiene páčiť nemusia, no základom ostáva, že pôsobia upokojujúco a zvyšujú celkovú pohodu. Ak sa neviete rozhodnúť, ideálna a neutrálna je biela, v žiadnom prípade Vám neodporúčame červenú.

Osvetlenie

Maximálny komfort dosiahnete kvalitným osvetlením svojho domáceho pracoviska. Studené svetlo však stimuluje mozog oveľa viac, tak si pri jeho výbere dávajte na to pozor.

Doplnky

V mnohých prípadoch sa ukázalo, že motivujúca je aj inšpirácia v podobe obrázkov a fotografií Vašich rodinných príslušníkov. Knihy, vtipné citáty na každý deň v roku, to všetko môže podporiť Vaše kreatívne myslenie a samozrejme aj prácu.