jún 05, 2017 Nápady pre lepšie bývanie 0 komentárov

3 prvky, ktoré musí mať každá kuchyňa

Ak si plánujete prestavbu a rekonštrukciu svojho domova, alebo by ste jednoducho len potrebovali radu, ktorá to všetko urýchli, môžete sa spolu s nami pozrieť na to, ako sa niektoré nápady pretvárajú do reality.

Kuchyňa je srdcom nejedného domova, takmer každý člen domácnosti v nej strávi určitý čas. Najmä pre ženy je však tento priestor miestom na realizáciu. Na to, aby ste sa v nej cítili naozaj príjemne sa musíte postarať o jeho zefektívnenie najmä Vy. Postupujte podľa našich pokynov a možno sa Vám podarí vyriešiť viac vecí naraz.

3 prvky, ktoré musí mať každá kuchyňa

Optimálne rozloženie

Trendom klasických kuchýň počas minulých rokov bola najčastejšie zostava do tvaru L alebo U. Dnes sú v trende ostrovčeky, ktoré sú v jednej rovnobežnej línii s kuchynskou linkou a veľmi dobre zjednodušujú pohyb. Dôležité a nemenné je aj pravidlo pravej ruky. Teda všetky spotrebiče a doplnky, tvoriace kuchyňu sú umiestnené v smere prípravy jedla zľava doprava. Začína to napríklad komorou, kde sú potraviny, alebo chladničkou, potom nasleduje odkladací priestor, drez a postupne sa prepracujete až k varnej ploche. Ak si chcete po varení oddýchnuť môžete kuchyňu doplniť o pohodlnú pohovku.

Použité materiály

Všetci veľmi dobre viete, že kuchyňa je priestor náročný na údržbu. Vyskytuje sa tu niekoľko členov rodiny naraz, to znamená, že materiálové zloženie doplnkov by malo byť v čo najvyššej kvalite. Kuchynská linka sa dnes vyrába naozaj v zaujímavých prevedeniach, nie vždy to však svedčí aj o kvalite. Najlacnejšie sa ukazujú laminátové materiály a drevovláknitá doska. Tie kvalitnejšie sú sklo, dyha a samozrejme masív. Pri výbere z týchto materiálov nezabúdajte na vek jednotlivých členov rodiny. Pokiaľ máte malé deti s voľbou musíte byť opatrnejší.

Všetko po ruke

Veľmi ťažká úloha, pretože v tomto priestore musíte skombinovať naozaj niekoľko vecí a myslieť na to, aby bolo všetko v príhodnú chvíľu na blízku. Veľmi sa osvedčili hlboké zásuvky, do ktorých je dobre vidieť. Tiež sa stále viac využívajú háčiky a závesné programy, ktoré urobia poriadok presne tam, kde ho potrebujete. Praktické sa ukazujú aj magnety, na ktoré umiestňujeme nože a niekedy aj koreničky.

Pokiaľ si teda plánujete v blízkej dobe renovovať kuchyňu, spomeňte si na tieto rady a možnosti, ktoré Vám určite veľmi dobre pomôžu.