sep 14, 2015 Rady pri nakupovaní 0 komentárov

Vyhnite sa týmto 4 chybám pri nákupe sedačky

Celý život robíme chyby, aby sme sa z nich poučili alebo aj nie. Aj pri nákupe sedačky môžete urobiť chyby, lenže poučiť sa z nich môžete až pri ďalšom nákupe. Čo bude o koľko? 5, 7, 10 rokov? Trochu neskoro, možno aj zabudnete na to, čo ste urobili zle. Preto sa vyhnite týmto 4 chybám, ktoré robíte pri výbere sedačky veľmi často. Keď sa nimi budete riadiť, už nebudete celé tie roky sedieť na niečom, s čím nie ste spokojný.

sedacky u zakaznikov

1. Nesprávna veľkosť sedačky

Veľkosť sedačky musí byť v súlade s veľkosťou izby. Keď kúpite nesprávnu veľkosť, nebude to vyzerať len smiešne, no môže to mať zlé následky na celkový vzhľad izby. Keď si kúpite príliš malú sedačku do veľkej miestnosti, izba bude vyzerať ešte väčšie a neútulne. A naopak, keď kúpite priveľkú sedačku do malej izby, oberiete sa o drahocenný priestor a opticky izbu ešte viac zmenšíte. Dôležité je tiež zmerať si priestor, kde sa ju chystáte umiestniť. Pretože prísť na to, že sa vám sedačka do izby nezmestí, až po kúpe, je dosť zlé. Takže pekne meter do ruky a meriaš, meriam, meriame.

2. Sedačka, ktorú ste nevyskúšali

Tak ako do svojej izby nemôžete kúpiť príliš veľkú či malú sedačku, nemôžete ju kúpiť ani priveľkú či primalú na vašu výšku. Preto je dôležité, aby si sedačku, ktorú si vyberiete, vyskúšal najvyšší človek vašej rodiny. Nebojte sa na ňu ľahnúť, sadnúť, jednoducho ju vyskúšajte tak, ako ju budete používať doma. Dôležitá je pohodlnosť a zároveň správna výška a hĺbka sedačky.

3. Nesprávny štýl sedačky

Sedačka nemusí byť v rovnakom štýle ako máte ostatné zariadenie v obývačke, pokojne môže aj kontrastovať. Ale pozor, musí kontrastovať správne. Máte nábytok v izbe ladený v neutrálnych farbách? Nemusíte sa báť vybrať výraznú sedačku – červenú, modrú či zelenú. Keď máte však výraznejší nábytok, je lepšie vybrať sedačku v neutrálnych farbách.

4. Kúpa nekvalitnej sedačky

Musíte si uvedomiť, že ide o dlhoročnú investíciu, ktorá by v najlepšom prípade tie dlhé roky mala aj vydržať. Preto sa nesnažte kupovať čo najlacnejšiu len preto, aby ste ju museli dať o pár rokov prečalúniť. Zamerajte sa na kvalitu, hoci si za ňu priplatíte. Z dlhodobého hľadiska je to však rozumná investícia, ktorá sa vám vyplatí.