aug 24, 2015 Rady pri nakupovaní 0 komentárov

Aké sú výhody kožených sedačiek?

To, aké sú výhody a aj nevýhody, látkových sedačiek ste si prečítali v minulom článku. Teraz prišiel čas na to zobrať si na paškál kožené sedačky. Čo od nich môžete čakať a aké sú hlavné dôvody, aby ste rozmýšľali o ich kúpe? V týchto riadkoch sa o nich dozviete všetko dôležité, čo potrebujete vedieť pri kúpe.

Kožená sedačka Levanto s úložným priestorom a miestom na spanie

Máte domáceho miláčika alebo alergiu?

Domáce zvieratko a alergia, dve úplne rozdielne veci – z jednej máte radosť a druhá vám znepríjemňuje život. Ale s obidvomi vám kožená sedačka môže pomôcť. Koža totižto neukrýva v sebe prach, chlpy či iné alergény. Keď máte mačku, ktorá najradšej pĺzne na sedačke, pri koži to nie je problém. Sedačku len povysávate alebo pretriete handričkou a po chlpoch a prachu neostane ani stopy.

Dlhá životnosť

Kožené sedačky majú dlhšiu životnosť ako látkové. Samozrejme, že je reč o pravej koži a nie o ekokoži, ktorá vydrží kratšie ako pravá. Je veľmi dôležité, aby ste kožu chránili pred slnečnými lúčmi a zdrojmi tepla – nikdy nedávajte koženú sedačku blízko k radiátoru. Nikdy, pretože koža potom veľmi rýchlo popraská. Keď ju niekedy aj naimpregnujete špeciálnym prostriedkom, môže vám kožená sedačka vydržať až 30 rokov.

Nadčasový a elegantný vzhľad

Pri látkových sedačkách máte síce väčší výber, no môže sa stať, že vzor, ktorý si vyberiete, o pár rokov vyjde z módy. Pri koži toto nehrozí. Koža je nadčasový a stále moderný materiál. Prvá kožená sedačka, tzv. chesterfieldka, bola vyrobená už v 17. storočí a odvtedy je koža stále v kurze. Samozrejme, s tým súvisí aj vyššia cena, ale za kvalitu sa oplatí si priplatiť.

Starostlivosť

Žiadne tepovanie, žiadne pranie, žiadne katastrofy pri vyliatí červeného vína. Koženú sedačku jednoducho pretriete vlhkou handričkou a je ako nová. Okrem toho musíte byť opatrný, aby si vaša mačka neurobila zo sedačky obľúbené miesto, kde si bude brúsiť pazúriky. A keď dohliadnete aj na vyššie spomenuté slnečné lúče a zdroje tepla, kožená sedačka sa vám odmení skvelou službou.

Už viete, ktorá sedačka lepšie spĺňa vaše požiadavky? Pretože teraz je prakticky nemožné, aby ste sa nevedeli rozhodnúť, či si kúpite látkovú alebo koženú sedačku. Vyberte si tú, ktorá bude spĺňať vaše požiadavky.