jan 16, 2017 Nápady pre lepšie bývanie 0 komentárov

Doplnky k vytvoreniu útulného domova

Pre mnohých ľudí je dom či byt srdcom domova. Miesto kde sa zhromažďujú, trávia voľné chvíle a spoločne oddychujú, ako jedna veľká rodina. Ak si chcete aj Vy doma navodiť takúto pohodu poradíme Vám, ako tento priestor urobiť ešte príťažlivejším pomocou jednoduchých doplnkov.

Doplnky k vytvoreniu útulného domova

Sviečky

Takýto nápad nie je vôbec zlý a nakoniec ho asi väčšina z Vás aj používa. Sviečka dodá miestnosti úplne inú atmosféru aj vďaka konkrétnym vôňam. Jej plameň by mal navodzovať pokoj a pohodu. Je to ideálne riešenie ak si nemôžete dovoliť krb. Umiestnite ich na parapetu alebo konferenčný stolík a nechajte sa unášať podmanivou náladou. Konkrétna aróma Vás môže preniesť do letnej prírody alebo navodiť jemnú vôňu mora.

Prikrývky

Jednorázové prikrývky alebo inak povedané deky sú skvelé doplnky. V chladnejších mesiacoch Vás príjemne zahrejú. Podobne môžu plniť funkciu dizajnového kúska, pretože na výber máte veľké množstvo farieb a textúr. Okrem toho sa s ňou môžete pomaznať alebo ju využiť počas spánku.

Miska ako solitér

Nájsť dekoratívnu vázu alebo misu nie je žiadny problém. Obchodné centrá sú takýmito produktami dostatočne zásobené, takže vyberať je naozaj z čoho. Pred jej nákupom sa predsa len trochu zamyslite nad farebnou kombináciou a ak si neviete poradiť urobte si prieskum obrázkov interiérového dizajnu alebo sa inšpirujte priamo v štúdiu obchodného reťazca. Postavte ju na miesto, kde vytvorí dokonalú harmóniu a poprípade ju naplňte vhodným obsahom.

Rámy

Vytvoriť ojedinelý vzhľad celkového priestoru Vám pomôžu aj rámy obrazov. Či už preferujete moderný štýl alebo Vám urobí radosť romantický vintage, účel každopádne splnia. Mohli by sme povedať, že dodajú domovu akéhosi ducha, pretože zarámovať sa dajú napríklad pamiatky na nevšedné chvíle, či významné spoločné momentky. Pokiaľ si chcete dopriať aj kúsok umenia, originálny rám tento nádych len umocní.

Kvety

Čerstvé kvety sú ako závan sviežosti, ktorý rozžiari celú miestnosť asi najlepšie. Príroda v domácom prostredí navodí pokoj a svojou farbou náladu celkovo zmení. Pri ich kúpe sa samozrejme informujte, aký priestor a svetlo, ten ktorý kvet alebo rastlina potrebuje a akú zálievku si vyžaduje.

Naozaj vidíte, že je to pár jednoduchých trikov, ako si za lacný peniaz zmeniť alebo nanovo vytvoriť harmóniu, pokoj a rodinné pohodlie.