jan 30, 2017 Nápady pre lepšie bývanie 0 komentárov

Kreatívne zdobenie Vášho príbytku

Letné obdobie je už dávno za nami a my sa snažíme, čo najlepšie tejto zmene prispôsobiť. Občas to vyzerá tak, že ako náhle skončí leto, nemáme veľkú šancu na pomalé jesenné prehupnutie do chladných večerov, ale naopak zima príde takmer hneď. Noc sa začne predlžovať a počasie uberať na plusových teplotách. Je to ideálny čas popremýšľať o novej záľube, ktorú budete praktizovať počas tmavých zimných večerov vo svojom interiéri.

Vytvárať kreatívne veci a pohodlne relaxovať môžete priamo v obývačke na obľúbenej sedačke. Ak ste mali stresujúci deň alebo chcete trochu času len pre seba, umenie a remeslá sú perfektným spôsobom, ako sa uvoľniť a dostať späť do kontaktu s Vašou kreativitou. Ešte lepšie bude, ak si obývaciu izbu s týmito výtvormi rovno vyzdobíte.

Kreatívne zdobenie Vášho príbytku

Akvarel v obývačke

Spomínate si na svoj prvý akvarelový alebo vodovými farbami namaľovaný obraz? Tieto kreatívne pomôcky nie sú len pre deti, nemusíte sa ničoho obávať a smelo začať. Pomocou akvarelov vytvoríte žiarivé umenie, ktoré v celej miestnosti veľmi vynikne. Nemusíte byť žiadnym akademickým maliarom, ak si neviete poradiť s presnou kontúrou obľúbenej postavy, jednoducho si ho na plátno alebo papier prekreslite. Je to Váš priestor a Vaše dielo. Usaďte sa na sedačku a môžete začať maľovať.

Papier znesie veľa

Niekedy to môže byť terapeutický nástroj, ak si dáte svoje pocity na papier. Je to lacná a obohacujúca metóda. Všetko, čo potrebujete, je miesto na sedenie, pero a papier a ste pripravení. Môže z toho vzniknúť aj obľúbené vedenie denníka, ale viac ako čokoľvek iné to je skvelý spôsob, ako sa nejaký čas zamerať na seba. Dajte tam všetko, čo Vás trápi, Vaše slová a myšlienky. Buďte originálni, veď v pohodlí dobrej sedacej súpravy to nie je vôbec ťažké.

Podobným umením, ktoré skrášli Váš priestor a dopraje telu relax, je skladanie origami. Ideálny koníček zamestná Vaše ruky a myseľ. Toto umenie skladania papiera vzniklo v Ázii a postupne sa rozšírilo až na naše územie. Dôležité je, aby ste vždy začali s jednoduchšími vzormi a po čase sa prepracovali až do zložitejšieho skladania.

Vidíte, že nemusíte ísť von a zabavíte sa aj v pohodlí svojho vlastného domova. Ideálne tipy na príjemnejšie bývanie už máte. Je len na Vás, ktorý z nich si vyberiete.