feb 06, 2017 Domáce tipy 0 komentárov

Zimná pohoda: Čím sa doma najlepšie zahrejete

Zimné počasie v tomto roku naozaj prevetralo peňaženky takmer vo všetkých domácnostiach. Nie je sa čo čudovať, veď teploty na niektorých miestach klesali, pre nás dnes už na nezvyčajné hodnoty. V takom prípade sa radiátory púšťajú na maximálne hodnoty a predsa nám to niekedy nestačí. Dokonca nás nezahreje ani teplý sveter, objemnejšie hrnčeky obľúbeného čaju a hrubšie ponožky.

V niektorých momentoch nám nepomôže skutočne nič, ak si nevytvoríme hrejivú a pokojnú atmosféru vo vlastnom vnútri. Jedna vec by sa ale dala navrhnúť. Mohli by ste spoznať niektoré hrejivé účinky, niekomu možno veľmi dobre známe, osvedčených pomocníkov, ktoré nájdete v nejednej domácnosti.

Zimná pohoda: Čím sa doma najlepšie zahrejete

Účinky korenia, ktoré Vás zahreje

Škorica Vám poslúži v takomto prípade veľmi dobre. Osvedčených receptov, kde sa kombinuje s inými surovinami je naozaj veľa. Najjednoduchší spôsob je zmiešať primerané množstvo tohto aromatického korenia s malou lyžičkou medu a zapiť to všetko čajom alebo vlažnou vodou. Podobne to bude fungovať aj na samotnom krajci chleba. Potrite ho medom a posypte škoricou. Okrem toho, že Vás to príjemne zahreje posilníte vnútorné orgány Vášho organizmu, ako sú napríklad cievy.

Zázvor je v súčasnosti veľmi známy a obľúbený pre svoje zdraviu prospešné účinky, najmä pri prechladnutí a chrípke. Inde sa využívajú aj blahodárne pôsobiace kúpele nôh v horúcej vode s týmto koreňom. Vyskúšali ste už sladkosti, v ktorých je menší obsah zázvoru? Takéto pochutiny Vás v chladnom počasí naozaj veľmi príjemne zahrejú.

Čierne korenie svojím pôsobením prekrvuje naše cievy a tým pádom je organizmus dokonale zahriaty. Okrem toho zrýchľuje metabolizmus aj spaľovanie tukov, ktoré sa menia na novú energiu a teplo.

Vanilka je asi všetkým veľmi dobre známa. Je to príjemne jemné aromatické korenie, ktoré sa používa najmä do sladkých dezertov a koláčov. Silice vanilky ale tiež dokážu príjemne zahriať. V ideálnom prípade to môžete spojiť s obľúbeným čajom, alebo slabším alkoholickým aperitívom.

Podobne Vám poslúži aj klinček, muškátový orech, hrejivé nápoje, ako sú exotické čaje, dokonca aj káva a čokoláda.

Samozrejme, že dobré obliekanie má v chladnom počasí tiež svoje opodstatnenie. Nadmerné množstvo alkoholu Vám veľmi rýchlo roztiahne cievy, krv sa rozprúdi a tak rýchlo, ako sa telo zahrialo sa aj rýchlo ochladí. Zdravá a vyvážená strava je v zime tiež dôležitá.

Ak Vás náš článok zaujal, tak sa môžete inšpirovať našimi radami.