jún 17, 2016 Štýl 0 komentárov

Nebojte sa experimentovať s tapetami

Tapety sú späť a sú krajšie ako kedykoľvek predtým. Zabudnite na vyblednuté motýle či nevkusné kvetinové ornamenty. Nebojte sa experimentovať. A nielen s tapetami, ktoré máte na svojich smartfónoch, ale aj s tými, ktoré si môžete nalepiť do vašej obývačky, spálne či pracovne. Dnes vďaka tapetám môžete zvýrazniť pohovku, dodať miestnosti svieži dych alebo vytvoriť skvelú kontrastnú farebnú schému, ktorá je ozvláštnená vzorom, geometrickými tvarmi či ornamentmi.

Nebojte sa experimentovať s tapetami

Tapety nemusia ísť iba na steny

Na tapetách je skvelé aj to, že ich nemusíte silou mocou dať iba na stenu. Ak ste našli takú, do ktorej ste sa zamilovali, ale na stenu sa nehodí, nezúfajte. Môžete ju napríklad použiť na predné dvere skrine, knižnice alebo poličiek v kuchyni. Nebojte sa experimentovať.

Najprv si to skúste v malom

Ak ste sa rozhodli tapetovať vy sami a nemáte s tým skúsenosti, nejde o nič komplikované. Predtým, ako sa pustíte do veľkej steny, si to však skúste na menšom povrchu. Skúste vytapetovať stenu v predsieni alebo stenu na toalete.

Vzory do obývačky

Najlepšie na tom je, že pri tapetách nie je žiaden vzor či motív tabu. Záleží však od toho, aký efekt chcete dosiahnuť. Chcete miestnosť zútulniť, rozžiariť, dodať jej jedinečný vzhľad? Tapety s červenými či modrými pásikmi môžu dodať miestnosti štýl pobrežného domčeka. Veď aj námorníci nosia pásikavé tričká. Ak sa rozhodnete pre hrubé pásiky, izba bude vyzerať menej tradične a tapeta bude jeden z najvýraznejších prvkov. Nemusíte sa báť ani kvetovaných tapiet, ktoré miestnosť rozžiaria. Ak ste však viac konzervatívny, držte sa geometrických tvarov.

Úžasná farebná kombinácia

Jednou z najlepších kombinácií, pre ktoré sa môžete rozhodnúť, je kombinácia žltej a sivej. Hlavne v tom prípade, ak máte steny namaľované nabielo a tapetou so žltým základom a sivými prvkami jej dodáte život. Ideálne bude, ak sa rozhodnete pre tapetu s geometrickými tvarmi. Napríklad to môže byť vlnovka, pásiky alebo abstraktné tvary. Vždy to bude zásah do čierneho. Alebo žltého?