okt 09, 2017 Štýl 0 komentárov

Najčastejšie chyby interiérového dizajnu, ktoré robia takmer všetci

Moderne zariadený interiér chcú mať doma asi všetci, no keď príde rada na samotné kroky, nevieme si pomôcť a v zúfalstve potom konáme už len v rámci svojich možností. Veľké problémy spočívajú najmä pri správne zvolených kombináciách materiálov, farieb, nábytku a doplnkov. Nie každý je predsa vyštudovaným dizajnérom. Ak patríte medzi laikov, ktorí si s týmto problémom nevedia poradiť, prečítajte si zoznam najčastejších chýb a nedostatkov, ktoré sa v našich interiéroch objavujú.

Najčastejšie chyby interiérového dizajnu, ktoré robia takmer všetci

Neuvážené kroky

Klasikou našich domácností je, že človek si vyberie svoj vysnívaný kúsok nábytku, alebo ho jednoducho osloví priamo v obchode. Popri tom si však neuvedomujeme, že v našej miestnosti tak pôsobiť nemusí. Volíme si niekedy až prehnane a zbytočne drahé solitéry, ktoré sú však len čiastkovým riešením. Z celkového pohľadu to ale nevytvára jeden harmonický komplex a nakoniec to negatívne pôsobí aj na Vašu psychickú pohodu, pohodlie a komfort.

Organizovanie bez „duše“

Interiérové dizajny sa dajú charakterizovať a rozdeliť do niekoľkých skupín. Pokiaľ si ale človek nevie vybrať, môže využiť jeden univerzálny. Eklektický štýl v sebe kombinuje niekoľko rôznych prvkov, ktoré v konečnom dôsledku spolu ladia. Nesmiete si ho ale zameniť za akýkoľvek chaos, ktorý si vytvárate vo Vašom byte a dome, to so štýlom nemá nič spoločné.

Nerešpektovanie kombinácií

Harmónia je dôležitá aj v bežnom živote. Bez nej vzniká nerovnováha, negatívne myšlienky a neočakávané reakcie. Zariaďovať by ste mali pekne od podlahy a aj tu myslieť na vhodné kombinácie. Všetko má svoje pravidlá a pri dizajne to platí dvojnásobne. Základom je správne zvolená farba a odtieň podlahy, od ktorej bude závisieť ďalší postup.

Strach z odlišnosti

To čo je moderné musí byť aj v našom interiéri. Veľmi veľa domácností sa podľa tejto filozofie riadi, čo nie je vždy správna cesta. Máte doma starší nábytok? To nie je žiadna chyba. Existuje niekoľko spôsobov, ako obnoviť alebo zvýrazniť jeho krásu vhodnými doplnkami. Byť za každú cenu in neznamená úspech. Pomôcť Vám môžu aj vlastné originálne výtvory, len to nesmiete prehnať s ich množstvom.

Nevhodné farby

Oranžové steny boli v jednom období veľmi obľúbené. Dokonca sa tvrdilo, že najideálnejšia farba na stenu je práve marhuľová. Nie je príliš tmavá, nepôsobí chladne a naopak ani príliš vulgárne. Samozrejme, že každému sa páči niečo iné, neutrálne prostredie však neumožní vyniknúť ostatným doplnkom a všetko je potom jednoliate. Opatrný by ste mali byť s modrou a naopak výraznou červenou. Tieto farby sa hodia do moderných priestorov, kde ide o navodenie silného dojmu. V rodinnom prostredí by sme Vám to neodporúčali.

Na záver by ste si mali uvedomiť, že ste to Vy, kto by sa mal vo svojom byte cítiť dobre, bez ohľadu na akýkoľvek štýl.