feb 14, 2018 Štýl 0 komentárov

Jednoduchý dizajn, ktorý sa zameriava na detail

Keď sa ľudia chystajú zrenovovať alebo navrhnúť nový domov, majú tendenciu sústrediť sa na veľké prvky, čo znamená, že väčšinou sa orientujú na pôdorys, exteriér a všeobecný štýl domu. Váš domov však nie je len o veľkých obrázkoch. V skutočnosti sú malé detaily rovnako dôležitou súčasťou jeho dekorovania. Je to ako korenie, ktoré dodá Vášmu jedlu tú správnu chuť.

Jednoduchý dizajn, ktorý sa zameriava na detail

Práve detail poskytuje určitým veciam tú najlepšiu príležitosť vyniknúť, preto je im pri navrhovaní alebo zdobení domu dôležité venovať veľkú pozornosť. Detail vytvára dokonalé pozadie a pocit pohodlia. Každý z nás si dokáže kúpiť v obchode závesy, deku a moderný koberec. Ale správne vytvorenie dojmu, ktorý rezonuje skutočne holistickým charakterom, si vyžaduje zručnosť, hlbokú znalosť dizajnu a neuveriteľnú pozornosť venovanú detailom.

Pocit dokončeného domova

Bez ohľadu na to, aké jednoduché alebo zložité nábytkové predmety si vyberiete, miesto bude vyzerať chladné a nedokončené bez dekoratívnych prvkov. To zdôrazňuje ich dôležitosť, ale aj potrebu starostlivého výberu, aby sa získal pocit dokončeného domova.

Najlepší dojem

Vchod do domu je prvou vecou, ktorú ľudia vidia. Na základe toho získavajú dojem o zvyšku stavby, vrátane Vášho interiéru. Vchodové priestory sú vo väčšine prípadov malé a bez dobrého a dostatočného osvetlenia. Aby ste si svojich hostí neodplašili, vsaďte na jednoduchý vešiak a veľké zrkadlo, ktoré sa dajú umiestniť na dekoratívne tapetovanú stenu.

Príjemné pohostenie

Jedáleň je pre umiestnenie dekoratívnych predmetov ideálna. Môžete kombinovať rôzne misy, vázy alebo zeleň v kvetináčoch. Ak chcete získať dynamickejší a tým aj otvorenejší priestor, skombinujte objekty rôznych veľkostí, môžu to byť hromady kníh alebo dekoratívnych kameňov.

V obývacej izbe môžete začať výberom vhodnej pohovky. Ak chcete tento priestor rozjasniť, umiestnite vo zvolenom posedení niektoré dekoratívne vankúše a prikrývky. Nebojte sa pritom používať odvážne farby a textúry.

Najobľúbenejšie miesto v našom živote

Spálňa je priestor, v ktorom sú dekoratívne predmety veľmi dôležité, pretože ich atmosféra by mala byť uvoľnená. Na dosiahnutie požadovaného efektu použite dekoratívne tkaniny, stojace lampy, misky, ale aj špeciálne stoličky a podnosy. Je to miestnosť, v ktorej trávime väčšinu svojho času a odpočinku, preto by ste si na jej zdobení mali naozaj dať záležať.

Kombinácia týchto rôznych položiek bude stáť za Vašu námahu a úsilie, pokiaľ to samozrejme nepreženiete. Vdýchnete tak svojmu interiéru osobnosť a štýl Vám vlastný s pomocou drobných no nemenej dôležitých detailov.