jún 26, 2017 Štýl 0 komentárov

Schodisko, ktoré Vám bude závidieť naozaj každý

Súčasťou nejedného rodinného domu je aj schodisko. Niekedy je to samozrejmosť, ktorá plní funkciu spojovacieho článku medzi dvoma podlažiami a inokedy to môže byť nádherné a veľkolepé dielo. Každý jeden doplnok v interiéri má dnes svoju obrovskú silu a osobitý štýl, pokiaľ sa mu ale venuje dostatočná pozornosť. V prípade schodiska to bude platiť tiež, musíte mu dodať moderný vzhľad s ojedinelými materiálmi a zaujímavou štruktúrou.

Schodisko, ktoré Vám bude závidieť naozaj každý

Aký dizajn si zvoliť?

Pri akejkoľvek rekonštrukcii a redizajne jednej časti v priestore, by ste mali brať ohľad na jeho celkové dispozície. Nie každý typ sa hodí pre rovnakú miestnosť. Do menších priestorov by ste si mali voliť jednoduché a rovné schody v tvare U alebo L, ktoré nijako nenarušia jednotnú líniu a celkovú harmóniu architektúry. Tie originálnejšie tvary v podobe špirál, lepšie vyniknú vo väčších a vyšších miestnostiach. Samozrejme, že dnešný moderný dizajn ponúka nespočetné množstvo zaujímavých variácii. Pri ich výbere však nesmiete opomenúť celkový priestor.

Najvhodnejšie materiály

Vzhľad Vašich schodov by mal teda koordinovať s dizajnom celého domu. Podobne to platí aj pri dverách, ktoré by mali byť v rovnakom, minimálne podobnom tóne s podlahou. Nemali by ste miešať dva odlišné štýly. Ako sme už spomínali, schodisko prepája jednotlivé miestnosti (podlažia), väčšinou vo vertikálnej polohe. Ich pevnosť a kvalita je preto neoceniteľná a veľmi dôležitá. Tradičným a najbežnejším materiálom je betón, kov a drevo. Drahším variantom je samozrejme prírodný kameň, ktorý pôsobí naozaj luxusne. Dôležitou súčasťou je aj zábradlie, ktoré je v mnohých prípadoch nevyhnutným bezpečnostným prvkom.

Jednoduché nápady

Ak chcete, aby Vaše schodisko dokonale splývalo s okolím a celkovým štýlom, môžete na steny nad ním umiestniť fotografie členov rodiny. Na lepšie (optické) ukotvenie schodov sa používajú menšie stolíky, črepníkové rastliny a v prípade väčšieho priestoru, to môžu byť aj sochy alebo iné umelecké diela.

Ak pracujete na novej zostave schodiska, možno by ste mali do týchto plánov zahrnúť regály zabudované do steny, ktoré budú slúžiť ako úložné priestory. Inšpirácie nájdete aj na internete a samozrejme v moderných dizajnérskych časopisoch. Nezabudnite však, že aj u Vás doma ide najmä o pohodlie, komfort a estetiku.