dec 18, 2017 Štýl 0 komentárov

S ktorými doplnkami budete v tomto roku na Vianoce trendy?

Módne trendy sa menia z roka na rok a niekedy aj častejšie. Vo veľkej miere sa niektoré z nich v určitých intervaloch aj opakujú alebo obmieňajú. Platí to aj v prípade najkrajších sviatkov v roku. Vianoce sú už za dverami a zrejme nikto z Vás si ich nevie predstaviť bez dodatočnej a adekvátnej dekorácie.

Okrem klasického stromčeka, darčekov a vône vianočných koláčov je to ale aj rodinná pohoda, ktorá sa o správnu atmosféru postará asi najviac.

Ak chcete byť teda originálni a trendoví, mali by ste vedieť, v akom duchu a tónoch sa tohtoročné sviatky ponesú. Samozrejme, že každý z Vás si môže ozdobiť interiér zaužívanou klasikou, no pokiaľ by ste zatúžili po niečom novom, nechajte sa nami inšpirovať.

 

S ktorými doplnkami budete v tomto roku na Vianoce trendy?

 

Jemné farby

Zrejme ste si už všimli, že sa do našich domácností začína vracať príroda. V podobe materiálov, ktoré ju pripomínajú a možno aj dekoračných vzorov. Podobne to bude platiť aj cez tieto vianočné sviatky.

V minulých rokoch k nám dorazil trend zo severských krajín a asi všetci veľmi dobre vieme, že pokiaľ sa nám niečo naozaj zapáči, využívame to niekedy aj v druhej sezóne. Ani pri tomto štýle to nebude zrejme inak.

Dominovať by ale mala najmä biela farba a všetky dekorácie, ktoré s ňou súvisia. V posledných rokoch si snehu moc neužívame, čo je možno dôvodom, prečo si chceme tento zvyk minimálne počas niekoľkých dní dopriať aspoň týmto spôsobom. Biele stromčeky, ozdoby a cencúle, všetko v bielej farbe.

Samozrejme, že s jedným odtieňom by sme si asi nevystačili. Trendom je aj prírodná hnedá a fialová, ktorá navodzuje pocit luxusu. Kto si ale nevie svoje Vianoce predstaviť bez červeno zelenej klasiky, vybrať si môže samozrejme tiež. Obchodníci myslia naozaj na všetkých.

 

S ktorými doplnkami budete v tomto roku na Vianoce trendy?

 

Dokonalý detail lesku

K vhodne zvoleným obľúbeným farbám si nezabudnite vybrať kovový detail. Jeho vysoký lesk sa postará o nezabudnuteľný pocit. Kovové a sklenené dekorácie sa často dopĺňajú materiálom z dreva. Tým môžu byť ozdoby v podobe drevených hračiek.

Posvieťte si na tú krásu

Možno na záver by ste nemali zabudnúť na najdôležitejšiu súčasť Vianoc, ktorou sú svetielka. Umocnia slávnostný pocit a prenesú Vás do „iného“ sveta. Dnes sú výhodou moderné LED šetriace žiarovky, alebo priamo dekorácie, ktoré vyžarujú svetlo poháňané malou batériou, kde si vystačíte bez nevkusných káblov.

Na vianočnú výzdobu môžete použiť aj dekorácie vo váze. Strieborné kvety väčších rozmerov a podobné detaily dokážu vytvoriť nádherný doplnok a dekoráciu vo Vašom interiéri, ktoré vydržia celú zimu. Pokiaľ sa vyberiete do obchodov, určite si svoju inšpiráciu nájdete. Ak chcete byť ale trendy, príliš veľa farieb nekombinujte.