feb 19, 2016 Štýl 0 komentárov

Trápi vás fádna izba? Tieto veci ju oživia

To, že vaša izba je fádna, nie je nezvyčajný jav ako stretnúť Yetiho, práve naopak, stáva sa to často – v hlave máte presný obraz svojej miestnosti, ako ju vymaľujete, usporiadate nábytok, akú sedačku vyberiete, ktorá obývacia stena bude pre vás najlepšia, máte to hotové a zrazu nie ste spokojný. Niečo vám tu chýba. Niečo, čo by miestnosť oživilo, niečo, čo by ju urobilo zaujímavejšou. Máte aj vy tento problém? Vďaka týmto tipom sa ho veľmi rýchlo zbavíte.

Trápi vás fádna izba? Tieto veci ju oživia

Monochromatická schéma je fajn, ale…

Ak ste sa rozhodli pre monochromatickú farebnú schému do izby, je to fajn, nič tým nemôžete pokaziť, no ak nie hneď, tak po určitej dobe vám tam začne niečo chýbať. Nejaké oživenie. Ako najlepšie rozžiarite miestnosť v odtieňoch bielej, sivej či béžovej? Jednoducho, pridáte tam niečo farebné, čo s vašou schémou nemá nič spoločné. Môže to byť pokojne skrinka výraznej farby – modrá, červená, žltá či oranžová. Ale aj veľký farebný obraz či izbové rastliny. Nemáte čas sa o ne starať? Veľmi obľúbený a hlavne nenáročný je kvet zamiokulkas.

Zdá sa vám, že vám niečo chýba?

Ak nechcete ísť „farebnou cestou“ môžete si vybrať čiernu cestu. Pridajte do izby niečo čierne. Nemusíte sa toho báť, naozaj to pomôže. Nejakú väčšiu čiernu dekoráciu, obrazy v čiernych rámoch alebo v súčasnosti je veľmi moderná čierna tabuľová farba na stenu, ktorú si môžete ozdobiť slovami či obrázkami, ktoré si tam vyčarujete kriedou.

Vankúše, koberce, deky

Vzorované vankúše na gauč, koberec s geometrickými tvarmi alebo výraznými farbami, a keď ani toto nestačí, aby vaša izba vyzerala útulnejšie a menej fádne, pridajte na gauč deku alebo ako bratia Česi hovoria „přehoz“. Za málo peňazí získate veľa muziky.

Tip na záver

Knihy. Knihy dokážu oživiť každý priestor a pridať mu jedinečnú atmosféru. Ideálna je veľká knižnica na stenu, ktorú zaplníte knihami z celého vášho bytu. Rôznorodé chrbáty kníh vo všetkých farbách sveta dodajú vašej izbe ten pravý pocit domova. A navyše nebudete musieť ďaleko chodiť, keď si budete chcieť nájsť program na dlhé večery.