apr 17, 2017 Nápady pre lepšie bývanie 0 komentárov

Kozmetické úpravy stien v interiéri

Interiér sa dá zariadiť pomocou viacerých doplnkov, farieb, materiálov a nábytku. Možností je naozaj veľa, no tou najzákladnejšou vecou v každom priestore sú steny. Určujú celkový dojem z miesta, v ktorom bývate. Predstavujú „osobnosť“ Vášho domova a v neposlednom rade budú na niekoľko rokov ovplyvňovať Vaše pocity, spolunažívanie a celkovú harmóniu v rodine.

Príkladov a nápadov, ako si Váš domov pomocou stien spríjemniť je veľa. Môžete sa inšpirovať internetovými obchodmi s dizajnérskou tematikou, vyberať podľa vzoru v kamennej predajni, alebo to „odkukáte“ od susedov. V každom prípade je ten najvhodnejší čas ne takéto kozmetické úpravy, pretože počasie nám začína priať a prípadné nátery novej farby budú schnúť oveľa jednoduchšie.

Kozmetické úpravy stien v interiéri

Niekoľko nápadov pre úpravu stien

Dnes sa začína do interiérov vkrádať štýl minulých rokov. V móde to tak jednoducho funguje a jednotlivé obdobia si občas zaslúžia svoj „comeback“.

Tapety

V prípade vzorovaných stien to platí asi najviac. Luxusné tapety si zaobstaráte dnes už takmer v každom obchodnom centre. Môžu byť klasické, ktoré sa nanášajú s pomocou lepidla, alebo si kúpte jednoducho samolepiace rolky. Výber je naozaj široký, takže obmedzovať Vás môže jedine cena a chuť do takejto úpravy.

Valček

Iným a podobným variantom je valčeková technika. Aj tento trend nám je veľmi dobre známy z minulých čias. Možno lacnejší spôsob tapetového vzorovania s jednoduchou aplikáciou farby. Všetko čo potrebujete je valček s konkrétnym vzorom a vhodne skombinované farby.

Zvýraznená štruktúra povrchového materiálu

Štýl vzorovaných alebo obložených stien je jednoducho v kurze. Neaplikuje sa však na všetky steny v jednej miestnosti. Zväčša je to jedna výrazná a upravená originálnym dezénom, ktorý takto dominuje celej izbe. Tehlová stena, ktorá sa vyšperkuje do optimálnej estetickej úrovne „kraľuje“ v modernej obývacej izbe naozaj veľkolepo. Aj pohľadový betón v podobe hladkých a špeciálne štruktúrovaných povrchov patrí k moderným trendom. Možností je naozaj veľa a výber tej správnej necháme samozrejme na Vás.