máj 01, 2017 Nápady pre lepšie bývanie 0 komentárov

LED osvetlenie kuchyne podľa nálady

Osvetlenie plní v dnešných domácnostiach významné funkcie. Priemyselný dizajn niektorých značiek je natoľko zaujímavý, že sa v mnohých prípadoch jednoducho musíte rozhodnúť pre ich kúpu. Popri tom si možno ani nevšimnete ich úsporné vlastnosti. Osvetlenie sa už viac zameriava na jeho rozmiestnenie tam, kde sa aktuálne využije najviac. A kde trávi rodina svoje voľné chvíle najčastejšie, keď nie v kuchyni.

LED osvetlenie kuchyne podľa nálady

Kde to má význam

Nároky na túto miestnosť v dome sa v priebehu niekoľkých rokov celkovo zmenili. Z funkčného hľadiska sa im nedalo naozaj nič vyčítať. Výpary a rôzne pachy z jedál a potravín si však dnes už do obývacej izby len tak ľahko asi nepustíte. Koniec koncov sa už ani samotné varenie nepodobá súčasným požiadavkám. Polotovary, hotové jedlá a podobné veci nahradili zdĺhavé prípravy domácich receptov. Dalo by sa povedať, že kuchyňa už neplní len základnú funkciu a v mnohých prípadoch to nie je len o varení.

Prečo LED?

Aj tu sa chceme cítiť dobre a navodiť si dokonalú atmosféru. Okrem iného na to vhodne poslúži aj príjemné osvetlenie. LED žiarivky, pásiky a podobné druhy takéhoto svetla majú oproti ostatným veľkú úsporu energie. Niekedy sa udáva až 43 % z celkových nákladov. Majú veľmi dlhú životnosť, až 10 krát väčšiu než u bežných úsporných žiaroviek. Odolné sú aj proti mechanickému poškodeniu, čo je v našom prípade veľmi výhodné.

Náladové osvetlenie

Keď sa vyberiete do najbližšieho elektra a poobzeráte sa po takomto osvetlení, môžete si vyberať podľa toho, kam ho chcete umiestniť a podľa farby a miery žiarenia. LED pásiky sa dajú nalepiť na ktorýkoľvek povrch. Náladové osvetlenie si jednoducho vyrobíte aj s pomocou originálnej tapety, ktorú máte na konkrétnom mieste. Ak ju prekryjete priehľadnou akrylovou doskou, dodávané sú v rôznych hrúbkach, vytvoríte mierny 3D efekt vzoru konkrétnej tapety. Ešte viac ho umocníte, ak si do niektorého rohu nalepíte spomínaný pásik úsporného svetla. Celý priestor potom zažiari a vytvorí atmosféru presne podľa Vašich predstáv.