mar 20, 2017 Štýl 0 komentárov

Prírodný kameň: Ohromujúci interiérový dizajn

Aj úspešný interiérový dizajn vie z Vášho domova vytvoriť esteticky príjemné a zdravé vnútorné prostredie. Pretože mnohí z nás trávia väčšinu času práve v interiéri, je dôležité, aby tieto časti domu a bytu podporovali naše myslenie, zdravie a produktivitu.

Nie je žiadnym tajomstvom, že príroda produkuje tie najkrajšie stavebné materiály, pomocou ktorých si vieme vytvoriť takéto bývanie. Čas však ukázal, že zo všetkých materiálov, dostupných na našej planéte, je práve kameň tým najodolnejším a najluxusnejším. Úspešne bojuje s hnilobou, plesňami, extrémnymi výkyvmi počasia, teplôt a vodou. Ani jeho údržba nebude za tým všetkým zaostávať. Nevidíme už lepší dôvod, prečo by ste si ho nemohli inštalovať do Vášho domu aj Vy.

Prírodný kameň: Ohromujúci interiérový dizajn

Veľký výber

K dispozícií máte naozaj veľký výber. Výrobky z prírodného kameňa budú dokonale ladiť s Vašou modernou sedačkou a v obývacej izbe bude takýto materiál skutočne „hviezdiť“. Návrhári a majitelia domov si ho volia najmä pre podlahy a dlažbu, práve kvôli veľkej odolnosti. V mnohých prípadoch si preto nájde miesto v kuchyni a kúpeľni, kde je nadmerná vlhkosť a pohyb.

Nie je kameň ako kameň

Prírodný kameň, ako je mramor a žula v každom človeku na prvý pohľad evokujú obrovský luxus a bohatstvo. Je pravda, že takýto prepych si možno nedovolí každý, no za tak výborné vlastnosti to zrejme stojí.

Biely mramor vie dokonale rozjasniť celú miestnosť. Má vysoký lesk a keď sa použije aj ako obklad stien, niet väčšej konkurencie. Odtieň je to veľmi neutrálny, takže sa dá použiť na viacero interiérových úprav. K takémuto kameňu sa ideálne kombinujú, drevo, sklo a kov.

Bridlicový obklad, klasický mramor, čierny mramor a vápenec sú materiálovo ideálne aj do verejných priestranstiev, reprezentačných budov a sídiel, pretože pôsobia naozaj elegantne. Možno ste si už všimli, že sa dnes už dodáva aj na pracovné dosky v kuchyni, kde sa využíva napríklad spomínaná žula.

Možností je naozaj veľa, preto sa nechajte ohromiť širokou ponukou a vyberte si pre Váš domov ten správny ohromujúci dizajn.