mar 18, 2016 Štýl 0 komentárov

Spoznajte farebné schémy na jar 2016

Jar je už konečne cítiť vo vzduchu, dni sú dlhšie a začínajú byť aj viac farebné. A keď je už reč o farebnosti, tak s príchodom teplejších dní, sa otepľujú aj farby, ktoré sa používajú v móde či interiérovom dizajne. Síce módne trendy v bývaní nie sú také turbulentné ako pri obliekaní, ale aj rok 2016 priniesol nové a trendy kombinácie, ktoré dodajú šmrncový vzhľad nejednej miestnosti. Zaujíma vás, ktoré farebné schémy budú najviac frčať túto jar?

Spoznajte farebné schémy na jar 2016

Koralová a čierna

Základnými farbami v tejto schéme sú jemná koralová, ktorá pôsobí upokojujúco, a čierna, ktorá to všetko zlepí dohromady. Doplňujúcimi farbami tejto schémy sú hlavne hnedá, ružová a biela. Síce na prvý pohľad vo vás môžu tieto farby viac evokovať jeseň ako jar, stačí ich však správne namixovať a budete z nich cítiť sviežosť a radosť zo života aj na mrazivom severnom póle. Ak budete mať stále pocit, že tejto kombinácii chýba nejaká prísada, ktorá to umocní a dodá tomu neodolateľnú chuť, tu máte malé tajomstvo – pridajte tam niečo v odtieni marsala.

Modrá a pastelové farby

Jednoduchá a veľmi nadčasová kombinácia pastelových farieb vo všetkých odtieňoch vkusne namiešaná s klasickou modrou v rôznych tónoch je jednoznačne najväčšou hviezdou tejto jari. Predstavte si napríklad kombináciu svetlomodrej a bielej farby na stenách, oceľovo modrý gauč, obraz na stene, ktorý hrá vo veselých farbách oranžovej, červenej, žltej a modrej a minimalistický koberec s geometrickými tvarmi. Už vo vašich predstavách to vyzerá skvostne a predstavte si, ako geniálne to bude vyzerať v skutočnosti.

Béžová, biela a čierna

Hovoríte, že celkom nuda? Nuž, na prvý pohľad áno. Ide však o nestárnucu kombináciu neutrálnych tónov, ktoré sa dokonale dopĺňajú a vytvárajú veľmi jemný, elegantný a zároveň moderný vzhľad. Aj preto, že sú farby komplementárne, dajte si záležať na tom, aby ste túto schému rozbili niečim výraznejším. Napríklad sektorový koberec modrej farby alebo oranžové vankúšiky na gauči. V prípade, že vám tento minimalizmus vyhovuje, nerozbíjajte ho a užite si jar naplno. S týmito farebnými schémami to ani inak nejde.