sep 16, 2016 Domáce tipy 0 komentárov

Sťahujete sa? Na toto myslite predtým, ako začnete

Sťahovanie so sebou prináša nové začiatky, výzvy či radosti, ale aj kopec starostí. Okrem toho, že si budete musieť zvykať na niečo iné, začať v novej práci, zmeniť okruh ľudí, s ktorými sa stretávate, na vás ešte čaká sťahovanie. Tvrdiť vám, že to bude hračka, je klamstvo. Keď si dáte však pozor na tieto štyri veci, nebude to až také stresujúce a komplikované. Čím začať?

Sťahujete sa? Na toto myslite predtým, ako začnete

1. Pripravte sa ako na olympiádu

Najdôležitejšie sú prípravy, práve tie ovplyvnia do akej miery dokážete zmierniť stres. V prvom rade sa musíte rozhodnúť, či sa budete sťahovať svojpomocne, alebo si zaplatíte sťahovaciu službu. Ak si myslíte, že to zvládnete sami, gratulujeme k vašej odvahe a tu je niekoľko rád – dohodnite si prenájom/požičanie dodávky dostatočne vopred, aby sa nestalo, že ju budete zháňať deň pred sťahovaním na Facebooku. Obráťte sa na spoľahlivých kamarátov, ktorí majú silné ruky, sú spoľahliví a dokážete sa zosynchronizovať.

Ak ste ochotný si priplatiť a ušetriť svoje kríže, dohodnite sa so sťahovacou službou minimálne dva týždne vopred. A nezabudnite poprosiť susedov, či by vám mohli nechať voľné parkovacie miesto pred vchodom, že taká láskavosť na rozlúčku a potom budú mať od vás pokoj.

2. Krabice, krabice, hýbte sa

Krabice sú lepšie ako vrecia. Sú oveľa pevnejšie, dokážete tam veci uložiť s rozmyslom a nie bezmyšlienkovite nahádzať a navyše chránia obsah kartónovými stenami. Nezabudnite si ku krabiciam zaobstarať aj hrubú fixku, ktorá vám pomôže udržať organizáciu v tomto chaose. A kde také krabice zoženiete? Môžete sa ísť spýtať do hypermarketu, či vám niekoľko takých nedajú, alebo si ich môžete kúpiť napríklad v eshope Paketo.sk.

3. Systém! Bez neho ani jedna izba

Dôležité je mať systém, ktorý sa postará o to, aby ste neotvorili krabicu a v nej boli veci z kúpeľne, spálne a aj detskej izby. Baľte si veci systematicky, ideálne podľa miestností, aby ste potom v novom mohli dať krabice tam, kde bude vaša nová kuchyňa, kúpeľňa a spálňa. Aj preto je dôležité značiť si, čo v ktorej krabici je.

4. Vyhoďte zbytočnosti

V ideálnom svete by ste pri sťahovaní žiadne zbytočnosti alebo veci, ktoré nechcete, nemali mať. Ale kto už len v takom svete žije? Preto city bokom a vyhoďte všetky veci, ktoré nepotrebujete, nenosíte, sú nefunkčné alebo ani o nich neviete. A keď si poviete, že toto sa ešte zíde, tak nie, nezíde a radšej sa toho zbavte.

Ak si dáte na toto pozor, sťahovanie sa síce zábavou nestane, ale nepremení sa ani na nudne strávený čas. A to sa počíta, nie?