okt 21, 2016 Domáce tipy 0 komentárov

S jesennou melanchóliou Vám pomôže aj vhodný interiér

Pre niekoho je jeseň obdobie hravých farieb a miluje ho, iný sa zase obáva tradičnej melanchólie, ponurosti a chuti už navždy zostať v posteli. Ak sychravá jeseň nepatrí medzi vaše obľúbené ročné obdobia, urobte všetko preto, aby ste sa aspoň doma cítili príjemne, útulne a výraz „jesenná únava“ ste poznali iba z článkov v lajfstajlových magazínoch. Začnite tým, že sa pustíte do maľovania.

S jesennou melanchóliou Vám pomôže aj vhodný interiér

Farby vám vlejú energiu do žíl. Aj do bytu

Odniekiaľ z minulosti sa tu stále objavuje mýtus, že maľovať izbu by ste mali iba vtedy, keď to naozaj potrebuje – steny sú špinavé, farba je zájdená či vyblednutá. Nie je to však pravda, maľovať môžete aj vtedy, ak chcete zmeniť atmosféru izby. Ak vás však už nahlodala jesenná melanchólia, nemusíte sa púšťať do maľovania celej miestnosti, v tomto prípade bude stačiť aj pár ťahov štetcom – nafarbite žiarivou farbou výklenok, steny pri oknách či jednu stenu. Napríklad nažlto, nahnedo či nazeleno. A nebojte sa ani tapiet, o nich sme už písali, že sú späť v kurze. Že ste tento článok ešte nečítali? Nech sa páči, inšpirujte sa TU.

Neodkladajte jesenné upratovanie

Upratovanie ako hobby sa neobjaví v zozname takmer nikoho z nás, ale niekedy sa musíte premôcť. Aj vtedy, ak je vonku sychravo, fúka vietor a vy zababušený v deke pozeráte telku z pohodlnej sedačky. Zdá sa vám, že máte v izbe zrazu akosi tmavo? Umyte okná a vpustite dnu čo najviac svetla. Nezabudnite sa zbaviť ani letného oblečenia, ktoré nebudete nosiť a urobte priestor v skrini pre objemnejšie zimné kúsky. A navyše jesenné upratovanie má zásadnú výhodu – vianočné upratovanie vám potom zaberie menej času.

Nezabúdajte na dekorácie

Jeseň je čas, keď dozrievajú skvelé plody na dekoráciu – ozdobné tekvice, veľké dyne, gaštany, opadané lístie a zároveň vysychajú lúčne kvety. Všetko toto vás láka vytiahnuť z repertoára vaše šikovné ruky. Lebo jesenná dekorácia nemusí byť melancholická, vďaka žiarivým farbám dokážete vytvoriť zaujímavé diela. Hľadáte inšpiráciu? Opäť ako nekonečná studnica poslúži Pinterest, pozrite si jesenné dekorácie TU.

Nájdite si čas na seba

Pamätáte si článok o výhodách rozkladacej pohovky? Ak ste sa ním inšpirovali, teraz vašu pohovku skutočne oceníte. Síce táto rada nesúvisí s interiérom, zariaďovaním a ani výberom nábytku, ale je ešte dôležitejšia – nájdite si čas na seba a odpočiňte si. Urobte si lenivú sobotu, rozložte si sedačku, objednajte si pizzu a šporák nechajte oddychovať, prečítajte si knižku a večer si dajte pohár vína. Takáto psychohygiena je veľmi dôležitá a v spojení s vaším vynoveným interiérom, jesennou dekoráciou a poriadkom vám nejaká melanchólia nepríde ani na rozum.